Novinky Cestování Legendy Obyvatelé Magie Náboženství Cestopisy Kronika Tvůrce

Avenia

Poutníci

návątěvnost


Portály

©korpanův web Zrzavý Trpaslík Fantasy svět Orberis - fantasy vąeobecně Wilwarin - svět vašich snů


Avenia > Feudal

Avenia Feudal

verze 3.0
Avenia Feudal - online hra. Stav města, obdělávej pole, doluj zlato - staň se králem!

Vítejte, budoucí králové a šlechtici!

0.Rychlý start
1.Úvod
2.Základy
3.Ceník
4.Obchod
5.Pohromy
6.Válka
7.Spodní lišta a zprávy
8.
FAQ


Rychlý start

Zaregistrujte se, vyberte si zemi která se vám líbí a vstupte do Avenie. Nejvzácnější surovinou jsou lidé, kteří se stěhují každý den pokud mají místo. Vyberte záložku práce a obsaďte farmy, doly a hrady lidmi: Jídlo je třeba, aby se lidé neodstěhovali. Proto přidělte na farmy alespoň 20 lidí. V dolech se doluje zlato, které znamená peníze. Je dobré na stavbu budov (mimo jiné). Starají se o obranu vaší země. Zbytek lidí přidělte do dolů. Nevyplatí se nechávat lidi nezaměstnané. V záložce stavba postavte pár domů a je to. Další den můžete zkontrolovat jak se vaše panství vyvíjí. Pokud nemůžete, nezoufejte, kola se odehrají i bez vaší přítomnosti v zemi.

Úvod

Avenia Feudal je strategická online hra z prostředí Avenie. Než začnete hrát, musíte se zaregistrovat. Při registraci si zvolíte login, pod kterým de budete přihlašovat, heslo a zemi, za kterou chcete hrát. Země již nejde v průběhu hry změnit, tak vybírejte rozvážně. Záleží na pozici, ale jde také o to, abyste si pod vaším lénem představili "reálnou" zemi.

Základy

Pro spuštění hry jednoduše vstoupíte a můžete hrát.

Vaše země má určitý počet lidí. Ten můžete zvyšovat stavbou domů. Jeden dům ubytuje 5 lidí. Za 1 kolo (=za 1 den) ((přepočet je o půlnoci)) se však může přistěhovat maximálně 5 lidí. Pokud nebude dost domů pro ubytování všech obyvatel, přebývající obyvatelé se odstěhují. Každý člověk za jedno kolo sní 1 porci. Pokud nebudou mít lidé co jíst, odstěhují se. Abyste získali jídlo, stavte farmy a nechte na nich pracovat lidi. Každé obdělávané pole vynáší za kolo 2 porce za farmáře. Stavby stavíte za peníze, které získáváte z dolů. Každý aktivní důl produkuje 1 zlatý za horníka za kolo.

Výnos:
pole 2 porcí/den/člověk
důl 1 zl/den/člověk

Novinkou v stávající verzi je prestiž. Podle prestiže se tvoří pořadí hráčů. Výpočet je složitý vzorec, zahrnující: obyvatele(hlavně), farmy a doly, hrady, vyhrané/prohrané bitvy a počet dní co uplynulo od poslední pohromy.

Jakmile se z vašeho panství odstěhují všichni lidé, prohrál jste.
Cílem je dosáhnout co největší prestiže.

Ceník
Zde je ceník staveb:
dům 10 zl
farma 20 zl
důl 30 zl
hrad 40 zl

Pozor! V jednom dole může pracovat maximálně 20 lidí. Na jedné farmě pracuje též nejvíce 20 lidí. Totéž platí pro hrady. Aby lidé věděli, kde mají pracovat, musíte jim práci přidělit.

Obchod

Pokud jste v peněžní krizi nebo máte přebytky jídla, můžete vyvážet. Za každých vyvezených 5 porcí dostanete 1 zl. Naopak pokud máte nedostatek jídla, můžete si ho koupit. Cena je 1 zl za 1 porci. Když vyvážíte množství jídla nedělitelné 5, přebytečné porce vám zůstanou.

Pohromy

Vaše panství může jednou za čas postihnout pohroma. Proto taktizujte, nebo» ztráta posledního pole může znamenat konec vaší vlády. Šance že vás pohroma postihne je 5%. Mohou bý také vyprovokovány záškodníky.

Zde je seznam možných pohrom:
mor -lidi
povodeň -pole
zával -doly
požár -domy
zloděj -zl
kobylky -porce


Válka

Protože byl podepsán mír, války, posílání záškodníků a vyzvědačů je z diplomatických důvodů dočasně zakázáno.

Spodní lišta a zprávy

Na spodní liště přibyly některé nové funkce. Můžete si konečně změnit heslo. Můžete posílat zprávy jiným hráčům nebo přímo Aveniovi. Můžete se rychle podívat na žebříček pořadí hráčů Avenia Feudal. Mapa slouží k tomu, abyste si uvědomii, aké zemi vládnete a kdo jsou vaši sousedé. Pokud vás hra již omrzela, prosím vás abyste svůj účet zrušili.

FAQ

Co když jsem zapomněl heslo?
-Kontaktujte Avenia na avenia@centrum.cz. Pokud dokážete, že je země opravdu vaše, pošle vám nové heslo.

Při přihlašování se mi zobrazuje chyba "Spojení bylo ukončeno vzdáleným serverem." Co mám dělat?
-Vraťte se o krok zpátky a zkuste se přihlásit znovu. Pokud to nepomůže, vyzkoušejte jiný prohlížeč.

Děje se něco, co není v pravidlech, např. sami od sebe mizí lidé.
-Nejspíše se vyskytla chyba v systému. Prosím nahlašte podrobně co se stalo a za jakých podmínek do cestopisů.
Avenia je fantasy svět plný magie a dobrodružství. Můžete ho použít také pro drd (dračí doupě). Fantasy legendy. Magie, mapy, a dokonce i online hra - Avenia Feudal. Staňte se králi Avenie! kontakt: avenia@centrum.cz. Avenia 2007-2008 (C) by Avenio
(drd a dračí doupě jsou ochranné známky společnosti Altar) -optimalizováno pro prohlížeče Opera a Firefox-

created by Jan Kolmaš (www.orbispictus.wz.cz) (www.avenia.wz.cz) (www.zavlast.wz.cz) (www.gkiv.wz.cz) (Depot.wz.cz)