Novinky Cestování Legendy Obyvatelé Magie Náboženství Cestopisy Kronika Tvůrce

Avenia

Poutníci

návątěvnost


Portály

©korpanův web Zrzavý Trpaslík Fantasy svět Orberis - fantasy vąeobecně Wilwarin - svět vašich snů


Avenia > Kroniky > Druhý svazek

Kronika - svazek druhý

Záznamy

8. června
Stvořitel Avenie Wizardio odešel, aby se už nikdy nevrátil. Jeho svět upadl v zapomnění. Pak jsem přišel já, Avenio, abych dokončil práci, kterou Wizardio začal. Teď budu Avenii budovat já.

10. června
Teď máte i vy, poutníci, možnost procházet Avenií, od sídel všech ras po Velké město. Pište prosím své dojmy z pobytu v Avenii do cestopisů, které jsem pro vás připravil.

12.června
Je tu možnost putovat do Velkého města! Otevřela se první z dvanácti cest na rozcestí.

19.srpna
Upravil jsem pár drobností a pokračuji v práci na Velkém Městě.

22.srpna
Máte možnost navštívit Velké Město a v něm Knihovnu, Velehrad a Přístav. Pokud máte nějaké otázky ohledně jedné z této částí města napište je do cestopisů a já vám je zodpovím.

23.srpna
Změnil jsem obrázek na rozcestí a pokročil ve výstavbě Velkého Města. Dále je tu anketa. Napište která je vaše nejoblíbenější rasa a na té budu pracovat jako na první.

25.srpna
Z Avenie jsem odstranil lemouny a nahradil je mořským lidem. Dále jsem položil základy ke každé rase. Hlasujte v anketě, protože 3.září se rozhodne která z dalších cest na rozcestí se otevře.

2.září
Trochu jsem si pohrál s CSS a vnitřně přeuspořádal stránky. Anketa se chýlí ke konci tak hlasujte!

3.září
Anketa je u konce. Vybrali jste kočlověky, záhadnou a dosud neznámou rasu. Budu pracovat na tom, abych vám ji přiblížil. Dříve než budou Kočlověčí stromy dokončeny, vypíšu další anketu, abych zjistil, jak pokračovat. Napodruhé ji nechám proběhnout něco déle tak doufám že dostanu hodně hlasů a že to bude napínavé. Velké Město je skoro hotovo, schází jen Obchodní burza a tu zvládnu za pár dní tak se těšte! Dále uvažuji o přijetí dalšího tvůrce-spolupracovníka do Avenie který by mi pomohl nejen s tvorbou map.

4.září
Velké Město je konečně hotovo! A to se vším všudy. Teď se mohu s klidem věnovat kočlověkům. Zítra vypíšu novou anketu, abyste měli dost času na hlasování.

5.září
Začínám pracovat na kočlověcích a zároveň můj spolupracovník Orwenio rozpracovává elfy. Teď je řada na vás, abyste nám ukázali v anketě, co vás nejvíce zajímá.

9.září
Mírně jsem přeorganizoval stránky. Využívejte i možnost portálů do jiných světů, které jsou neméně zajímavé než je svět tento.

11.září
Již teď můžete číst kočlověčí historii a elfské uspořádání ve státě. Jsem rád že hlasujete v anketě. Byl bych ještě raději, kdybyste mi také psali připomínky a komentáře do cestopisů

16.září
Koruny stromů jsou dokončené! Výsledek hlasování v anketě: vyhráli elfové, proto na ně soustředím svoji fantazii. Vypisuji novou anketu.

19.září
Elfí roklina je způli hotová. Pak se pokusím rozchodit Události. Doufám že anketa dopadne jednoznačně, abych nemusel upřednostňovat některé rasy před jinými.

2.října
Mám velmi mnoho jiných věcí na práci, takže se zatím budete muset spokojit s aktualitami z Avenijské politiky a vědy. Na každý měsíc je připraven jeden celek událostí.

4.října
Elfská roklina je hotova! Zajímá vás magie? Nahlédněte do Učebnice magie právě zde. Vzhledem k rovnosti hlasů musím volit, a proto začnu odshora. Těšte se na lidské město! Další anketu vypisovat nebudu.

4.října
Jsem tu zase a to proto, abych vám sdělil novinku. Můžete číst historii lidského rodu! Tato rasa je vám jistě nejbližší tak jsem vám snad udělal radost.

8.října
POZOR! KONEČNĚ JE TU SLIBOVANÁ MAPA AVENIE! Můžete využívat i cestování a hlavně si dáte do souvislosti jména zemí z novinek právě pomocí mapy.

2.listopadu
Velká reforma Avenie! Hodně věcí jsem předělal, putování se stalo obyvateli a všechno je přehlednější. Stránku jsem obohatil texturami. Čekejte další změny.

11.listopadu
Polovina obyvatel je už připravena. Jsou tu skřeti, barbaři, dryády, trpaslíci, kentauři a elfové. Nedivte se co je to záhadná rasa, souvisí to s Avenijským kalendářem, který bude v Magii.

13.listopadu
A máme tu gobliny, hobity a záhadnou rasu. Pokud máte jakékoliv dotazy k obyvatelům, pište do cestopisů.

4.prosince
Nějaké drobné úpravy, ale hlavně je tu první legenda! čtěte příběh o Duhovém válečníkovi. Zbývá málo k dokončení obyvatel a už mám připravené jednotlivé země. Do Vánoc se máte na co těšit, tak zatím sledujte novinky a moje záznamy.

6.prosince
Změnil jsem vzhled Avenie, snad se vám bude nová textura líbit.

11.prosince
Přináším první informaci o magii v Avenii! Jedno z nejžhavějších témat, na které se určitě těšíte. Počítám s tím, že do Nového Roku by mohla být Avenie dokončena.

14.prosince
Jak jste si jistě všimli, změnil jsem hlavní menu a přidal jsem obrázky. Dále jsem konečně dokončil obyvatele. Už pracuji na vlastní mapě Skřetí Hordy (Skřetska) a tak by tu mohla za pár dní být.

16.ledna
Po delší odmlce opět aktualizuji. Není to pro nic za nic, je tu totiž nová ONLINE HRA Avenia Feudal. Veškeré informace o hře viz "informace". Pokud se vám hra líbí, prosím doporučte tuto hru svým přátelům. Mimo toto čtěte o kentauří Alianci na mapě Avenie a brzy bude i mapa.

19.ledna
Už si můžete projít Skřetí Hordu a Alianci! Uvidíte mapy, statistiky, jednotlivé kraje. Doufám že to někoho motivuje stát se Skřetím Hejtmanem nebo Generálem Aliance.

7.února
Tak tu máte mapu Favie a hlavně je dokončena magie. Na cestování se pracuje.

27.února
Avenia Feudal se v březnu dočká velkých změn. Proto sledujte kroniku a pravidla, aby vás nová verze nezaskočila. Cestovat můžete už do Favie, Barbarska, Bruniska, Skřetí Hordy, Marinie a Aliance!

19.dubna
REFORMA! Avenia opět kompletně změnila design a stránky byly převedeny z html do php. Později čekejte už třetí verzi hry Avenia Feudal, kde vezmu v potaz všechny připomínky, které jsem od začátku března slyšel. Například změna hesla a další drobné změny. Samozřejmě další převratný design :)

 Systém novinek

Přidal jsem systém novinek, který pomůže oživit svět Avenie, mrtvý již přes půl roku. (2009-06-14)

 Koňáci a zvěrokruh

Kentauří rasa byla nahrazena rasou koňáků. Dále pak byl vylepšen zvěrokruh v sekci Magie. (2009-12-13)

 Knihovna kouzel

V sekci magie byla otevřena Knihovna kouzel. Možná jste si všimli, že tam byla již dříve, ale nebya otevřená. Nyní máte možnost prozkoumat, jak konkrétně magie v Avenii funguje. Postupně budu kouzla přidávat. Jestli máte relevantní návrhy kouzel, které byste přidali, napište na můj mail. (2010-01-25)

 Průvodce Avenií

U mapy v sekci cestování se objevil průvodce, který vás v rychlosti provede všemi zeměmi Avenie. (2010-01-26)

 Náboženství

Po dlouhou dobu prázdná sekce náboženství teď hýří čtyřmi světovými vírami. (2010-01-29)

 Historie světa

Věci se konečně pohnuly. Konečně si můžete dát věci do souvislostí - v prvním svazku kroniky si můžete přečíst stručnou historii Avenie (2010-01-30)

 Konec

Dnes jsem dokončil úkol, který mi Wizardio zadal před dvěma roky. Dokončit Avenii - a já to dokázal. Všechny mezery byly zaplněny. Tímto se s vámi tedy loučím. Ne nadobro, čas od času přidám nějaké kouzlo, nebo upravím popis nějakého kraje, ale to hlavní je u konce. Od doby, kdy se nápad Avenie zrodil, uplynulo mnoho času. Nyní je Avenie kompletní. Ať žije Avenia dál svým životem, nejen v mé hlavě a na internetu, ale v myslích dalších. (2010-01-30)Avenia je fantasy svět plný magie a dobrodružství. Můžete ho použít také pro drd (dračí doupě). Fantasy legendy. Magie, mapy, a dokonce i online hra - Avenia Feudal. Staňte se králi Avenie! kontakt: avenia@centrum.cz. Avenia 2007-2008 (C) by Avenio
(drd a dračí doupě jsou ochranné známky společnosti Altar) -optimalizováno pro prohlížeče Opera a Firefox-

created by Jan Kolmaš (www.orbispictus.wz.cz) (www.avenia.wz.cz) (www.zavlast.wz.cz) (www.gkiv.wz.cz) (Depot.wz.cz)