Novinky Cestování Legendy Obyvatelé Magie Náboženství Cestopisy Kronika Tvůrce

Avenia

Poutníci

návątěvnost


Portály

©korpanův web Zrzavý Trpaslík Fantasy svět Orberis - fantasy vąeobecně Wilwarin - svět vašich snů


Avenia > Kroniky > Pátý svazek

Kronika - svazek pátý

Archiv - novinky

 Kde vychází slunce

Probíhají přípravy na velkou výpravu za východní moře, tam kam se jeětě nikdo nevydal. Loď Holubice Východu, postavena nejlepšími mistry loďaři Avenie čeká na posádku a zásoby v přístavu Baraccia, na území Federace. Cílem bude najít zemi, která se podle kouzelníků a učenců rozkládá za mořem. (2009-08-06)

 Holubice Východu

Dnes byly dokončeny přípravy pro plavbu a všichni odvážní námořníci již nastoupili na palubu. V dopoledních hodinách loď nabrala vítr do plachet a vyrazila vstříc moři. (2009-08-19)

 Turnaj titánů

Velevládce Karel již tradičně rozeslal posly s pozvánkami na velké rytířské klání, jehož vítěz si odnese tolik zlata z Malorské pokladnice, kolik sám unese. Šermíři již se začínají sjíždět a ani obchodníci nelení a zaplavují malorská náměstí svým zbožím. Turnaj vypukne za týden. (2009-10-08)

 Turnaj začíná

S velkou slávou zahájil velevládce Karel třídenní klání rytířů z celé země. Čas v Maloru se zastavil, všichni se chtějí dostat do malorské arény, zvané lidově "Pískoviště". Všude voní jídlo, obchody hýří zbožím a hostince praskají ve švech. Každý netrpělivě čeká, který hrdina se zapíše do dějin a odnese si zlatý poklad. (2009-10-18)

 Konec klání

Turnaj Titánů byl ukončen včera večer velevládcem Karlem, nicméně slavilo se celou noc. Vítězem turnaje se stal geranijský hrabě Walter od Zelené řeky. Odměnu velkoryse odmítl. (2009-10-21)

 Oslavy v Favii

Obyvatelé Favie si dnes oblékli zelené šerpy. Vždy touto dobou totiž slaví Favijci největší svátek v roce, svátek nezávislosti. Právě 23. dne měsíce Vlka Zelení elfové vyhlásili nezávislost na Elfské říši.  (2009-10-23)

 Sněhová bouře

První letošní sněhová vánice naprosto odřízla území klanu Vlka od zbytku Barbarska. Přišla nečekaně a o dva týdny dříve, než bývá běžné. (2009-11-08)

 Zával

Výbuch sopky v Trpaslikarském království Akancen zaskočil mnoho trpaslíků. Vulkán Urna Alta totiž byl již šedesát let považován za vyhaslý. Vyvolané otřesy země zavalily mnoho podzemních chodeb a nešťastní trpaslíci teď hledají cesty, jak se dostat ke svým zavaleným druhům. V dolech podle vrchního dolmistra zůstalo pčes sto trpaslíků. (2009-12-05)

 Mír!

Mezi Avenijci se šíří úžasná novina. Vrchní představitelé všech zemí se sešli na Malorském Velehradě, aby zde podepsali mír. Zdá se tedy, že po dlouhém období válek a nejistoty opět přichází doba klidu a prosperity. (2009-12-12)

 Legendy

K legendě o Duhovém válečníkovi přibyly báje o králi Aaronovi a klíčová legenda o stvoření světa. (2010-01-28)Avenia je fantasy svět plný magie a dobrodružství. Můžete ho použít také pro drd (dračí doupě). Fantasy legendy. Magie, mapy, a dokonce i online hra - Avenia Feudal. Staňte se králi Avenie! kontakt: avenia@centrum.cz. Avenia 2007-2008 (C) by Avenio
(drd a dračí doupě jsou ochranné známky společnosti Altar) -optimalizováno pro prohlížeče Opera a Firefox-

created by Jan Kolmaš (www.orbispictus.wz.cz) (www.avenia.wz.cz) (www.zavlast.wz.cz) (www.gkiv.wz.cz) (Depot.wz.cz)